Sort by

Joel has logged 147 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gossip

Gossip

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seeing Double

Seeing Double

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
18
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★½
Edit this entry  
05
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Look Who's Talking Now!

Look Who's Talking Now!

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nativity!

Nativity!

2009
×
★½
Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Invisible Frame

The Invisible Frame

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cycling the Frame

Cycling the Frame

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Edward II

Edward II

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
The Fabulous Allan Carr

The Fabulous Allan Carr

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
29
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dance 'Til Dawn

Dance 'Til Dawn

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
Edit this entry  
08
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Competition

The Competition

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
2gether

2gether

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Marci X

Marci X

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nos Amours

A Nos Amours

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★
Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry