Sort by
  • A Night at the Kindergarten

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Bros

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • Pinocchio

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Me Time

    ★½

  • Not Okay

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Under the Amalfi Sun

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Persuasion

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Love & Gelato

    ½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★★

  • What Is a Woman?

    ½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Marmaduke

    ½

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★★★

  • The Bubble

    ½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Weekend Away

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Bigbug

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Four to Dinner

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • Girl Finds Out She's Adopted

    ½

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Father Christmas Is Back

  • Love Hard

    ★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★