Sort by
  • Smile

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Cow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★

  • Fucking with Nobody

    ★★★½

  • Citadel

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Easter Eggs

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★½

  • In My Room

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Trouble with Being Born

    ★★★

  • Bad Tales

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Sweet Thing

    ★★★★½

  • Wildland

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Meanwhile on Earth

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Enormous

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Arab Blues

    ★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Mrs Lowry & Son

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Heroes Don't Die

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Deep in Vogue

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Driveways

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • The Blue Flower of Novalis

    ★★★

  • The Good Girls

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Loro 1

    ★★★★

  • Pity

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★