• Death to 2021

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Silent Night

  • Help

    ★★★★★

  • My Son

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Karen

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Candyman

  • Zeros and Ones

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Star Wars Biomes

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Creation Stories

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Citadel

    ★★★½

  • The Dig

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★★

  • Songbird

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★