joerumrill has logged 30 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tales from the Far Side II

Tales from the Far Side II

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sons of the Desert

Sons of the Desert

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Together

Together

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Never Give a Sucker an Even Break

Never Give a Sucker an Even Break

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
World Gone Wild

World Gone Wild

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
44 Pages

44 Pages

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Tale of Two Kitties

A Tale of Two Kitties

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rubin & Ed

Rubin & Ed

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Number, Please?

Number, Please?

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rat Race

Rat Race

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Favorite Year

My Favorite Year

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Baby Bottleneck

Baby Bottleneck

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Unruly Hare

The Unruly Hare

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wrongfully Accused

Wrongfully Accused

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hardly Boys in Hardly Gold

The Hardly Boys in Hardly Gold

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Go West

Go West

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry