Sort by

Joe has logged 49 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doubtful

Doubtful

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Black Book

Little Black Book

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Romance & Cigarettes

Romance & Cigarettes

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cola de mono

Cola de mono

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry