• Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Small Engine Repair

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Oslo

    ★★½

  • Plan B

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Romeo & Juliet

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★