JoeWeinberg has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The History Boys

The History Boys

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry