Sort by

Joey has logged 27 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
My Nephew Emmett

My Nephew Emmett

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Storm of the Century

Storm of the Century

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boar

Boar

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bomb City

Bomb City

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Romanzo Criminale

Romanzo Criminale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry