Sort by

Joey has logged 182 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eraser

Eraser

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Comet

Comet

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extraterrestrial Visitors

Extraterrestrial Visitors

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry