Sort by

Joey has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loser

Loser

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry