• X

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

  • Dead Man's Switch: A Crypto Mystery

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Friday Night Escape

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Holmes & Watson

    ★★

  • Tough Guy: The Bob Probert Story

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★