RSS feed for Josephine

Josephine has rated 77 films released in the 2000s.

  • Erin Brockovich

    ★★★½

  • Tokyo Godfathers

    ★★★

  • Sex and the City

    ★★★

  • The Rebound

    ★★½

  • You, Me and Dupree

  • The Family Stone

  • Made of Honor

    ½

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★

  • Mr. Nobody

    ★★★

  • An Education

    ★★★

  • Nine

    ★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Billy Elliot

    ★★★★

  • Scary Movie

    ½

  • Bring It On

    ★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★½

  • Moulin Rouge!

    ★★★★★