RSS feed for Josephine

Josephine has rated 17 films ★★★★½ .

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Contempt

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Warrior

    ★★★★½