RSS feed for Josephine

Josephine has rated 96 films ★★★★ .

  • Once Upon a Time in Hollywood

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Way We Were

    ★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Border

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★