RSS feed for Josephine

Josephine has rated 40 films ★★★★★ .

  • The Untouchables

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • The Pianist

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★