RSS feed for Josephine
  • Vox Lux

    Vox Lux

    ★★½

    Tyckte den var lite spretig

  • The Last Summer

    The Last Summer

    This felt like someone made a crappy netflix version of a kdrama with no script production

  • Someone Great

    Someone Great

    ★★½

    What not to watch when you've recently come out of a long term relationship

  • Captain Marvel

    Captain Marvel

    ★★½

    That no doubt power song was the best thing about this

  • Enlighten Us: The Rise and Fall of James Arthur Ray

    Enlighten Us: The Rise and Fall of James Arthur Ray

    ★★½

    Dear James,
    Three people did not die just so you could learn some lesson about life and earn money on passing it along

    Sorry to have to break this news to you, but life does not work that way

  • Velvet Buzzsaw

    Velvet Buzzsaw

    ★★★

    came for jake gyllenhaals butt, stayed for jake gyllenhaals butt

  • Black Mirror: Bandersnatch

    Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

    Grea soundtrack, HAD FUN

  • Mommy Dead and Dearest

    Mommy Dead and Dearest

    ★★★

    Worst nightmare tbh

  • Surviving R. Kelly

    Surviving R. Kelly

    ★★★½

    when those same 5 stupid pictures of r kelly keep appearing on screen over and over again, you realise the scope of the shit this scumbag has put young girls through for years

    let him be locked up tomorrow please

  • Sex and the City 2

    Sex and the City 2

    Something went really wrong here

  • Sex and the City

    Sex and the City

    ★★★

    But where did marcus go???

  • The Rebound

    The Rebound

    ★★½

    I laughed at something in this movie, but now that I've finished it, I can't for the life of me remember what???