Julia has logged 33 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★
Edit this entry  
15
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ava's Possessions

Ava's Possessions

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★½
Edit this entry