• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Below Zero

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Someone Has to Die

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Paramedic

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★½

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hollywood

  • Extraction

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Way Back

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Lost Girls

    ★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½