Hansi has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Breathless

Breathless

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
Read prior review Edit this entry  
14
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rush

Rush

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★½
Edit this entry  
09
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Edit this entry  
06
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Read prior review Edit this entry  
06
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
Edit this entry  
05
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
Read prior review Edit this entry  
05
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★½
Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
Edit this entry  
29
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Edit this entry  
24
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Edit this entry  
24
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
Edit this entry  
23
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Edit this entry  
23
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
Edit this entry  
23
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Hunted

The Hunted

2003
×
★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry