Hansi has logged 35 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★½
Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Edit this entry  
12
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Corner

Red Corner

1997
×
★½
Edit this entry