• The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Hamilton

  • Coming Out

  • Four of a Kind

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Frontman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Turning Point

  • Cats

  • Capital

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Towards a Fragmented Anatomy

    ★★★★

  • Broken Doll

  • The Death Of My Reflection

  • Klaus

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

    ★★

  • The Dela Thinking Machine

    ★★★★★

  • Alelí

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • AI

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • The Moneychanger

    ★★★★

  • Ema

    ★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Amigo lindo del Alma

    ★★

  • A Rainy Day in New York

  • Seasons of Loss

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Frankie

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★

  • A Violent Night

  • Atlantics

    ★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

  • Avengers: Endgame

  • Weep the Headless Madness of these Fields

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel