Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bend of the River

Bend of the River

1952
×
★★★
Edit this entry  
29
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wise Blood

Wise Blood

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Thieves' Highway

Thieves' Highway

1949
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★
Edit this entry  
09
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★½
Edit this entry  
25
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Edit this entry  
23
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Edit this entry  
17
Heist

Heist

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Homicide

Homicide

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spartan

Spartan

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Five Graves to Cairo

Five Graves to Cairo

1943
×
★★★★
Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Edit this entry  
14
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★
Edit this entry  
30
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Gunfighter

The Gunfighter

1950
×
★★★★
Edit this entry  
25
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hold Back the Dawn

Hold Back the Dawn

1941
×
★★★½
Edit this entry  
21
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★½
Edit this entry  
16
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Edit this entry  
03
High Sierra

High Sierra

1941
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★½
Edit this entry  
11
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★★½
Edit this entry