Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sisu

Sisu

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paint

Paint

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tetris

Tetris

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nerve

Nerve

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside

Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jesus Revolution

Jesus Revolution

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
House Party

House Party

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry