Sort by

john has logged 50 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
End of Summer

End of Summer

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Arcade Fire: Madison Square Garden New York, NY 2010-08-05

Arcade Fire: Madison Square Garden New York, NY 2010-08-05

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
May

May

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
½
Read prior review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry