• Watchmen

    ★★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jexi

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Undone

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Overcomer

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Airplane Mode

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • A Florida Melancholy

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Loqueesha

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • Breakthrough

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

  • Unplanned

  • Penguins

    ★★★