• Fahrenheit 451

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • I Feel Pretty

  • Rampage

    ★★½

  • Andre the Giant

    ★★★

  • Game Over, Man!

  • Pacific Rim: Uprising

  • The Director and the Jedi

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Death Wish

  • Survivor's Guide to Prison

    ★★

  • Mute

  • Game Night

    ★★★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Luz

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Peter Rabbit

  • Winchester

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★½

  • RBG

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Piercing

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Summer of 84

    ½

  • Searching

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Bright

    ★★

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Father Figures

  • mother! The Downward Spiral

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • The Trial

    ★★★★★

  • Wonder

  • Daddy's Home 2

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★