Sort by
  • Beau Is Afraid

  • M3GAN

  • Don't Worry Darling

  • The Last Movie Stars

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Summerland

  • A Quiet Place Part II

  • 1917

  • The Irishman

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

  • Child's Play

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • The Haunting of Hill House

  • Vita & Virginia

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Skate Kitchen

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Pottersville

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Escape

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Our Souls at Night

    ★★½

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Detroit

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★