RSS feed for judy holliday propagandist
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sin City

Sin City

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Diary of Anne Frank

The Diary of Anne Frank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry