RSS feed for judy holliday propagandist
  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Novitiate

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Passengers

  • Frank & Lola

    ★★½

  • Moana

    ★★★

  • Miss Sloane

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Hamilton's America

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Snowden

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Their Finest

    ★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Amanda Knox

    ★★★½

  • Free Fire

    ★★★

  • Maudie

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Hounds of Love

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★½

  • The Salesman

    ★★★★

  • Elle

    ★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Loving

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Lemonade

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Boss

    ★½

  • Keanu

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • The Intervention

    ★★½

  • Lovesong

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★½

  • Sisters

  • Making a Murderer

    ★★★★

  • Joy

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Experimenter

    ★★★★

  • The Walk

    ★★★½

  • Maggie's Plan

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★½

  • A Bigger Splash

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★