• Firestarter

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★½

  • Under the Lights

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Ultrasound

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Voyagers

    ★★★

  • Hemingway

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★