John has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Chicks

White Chicks

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry