Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Star 80

Star 80

1983
×
Edit this entry  
01
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lenny

Lenny

1974
×
Edit this entry  
16
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
25
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry