Sort by

Adam has logged 24 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry