Sort by

Adam has logged 18 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Max Payne

Max Payne

2008
×
★½
Edit this entry  
26
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The League of Extraordinary Gentlemen

The League of Extraordinary Gentlemen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Last Castle

The Last Castle

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Project X

Project X

2012
×
Edit this entry  
12
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Junior

Junior

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry