• Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Rim of the World

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Us

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • What Men Want

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Wounds

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Serenity

    ★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★½

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Second Act

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Replicas

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Ladies in Black

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★