Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker: Put on a Happy Face

Joker: Put on a Happy Face

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Perfect Patient

The Perfect Patient

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doom

Doom

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dunwich Horror

The Dunwich Horror

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
K-9: P.I.

K-9: P.I.

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ninth

The Ninth

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
K-911

K-911

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Army of One

Army of One

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hard Rock Zombies

Hard Rock Zombies

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stolen

Stolen

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
24
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Behemoth

Behemoth

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fist of the North Star

Fist of the North Star

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Magic Kids: Three Unlikely Heroes

The Magic Kids: Three Unlikely Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seized

Seized

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cold Harvest

Cold Harvest

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eve and the Handyman

Eve and the Handyman

1961
×
Read the review Edit this entry  
12
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
Trauma Center

Trauma Center

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Carter

Get Carter

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Survive the Night

Survive the Night

2020
×
★★
Read the review Edit this entry