johnholmes has logged 52 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Safety

Safety

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planet of the Tapes

Planet of the Tapes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardian Angel

Guardian Angel

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Slashers

Slashers

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Slit-Mouthed Woman

A Slit-Mouthed Woman

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Corman's World

Corman's World

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
King of the Ants

King of the Ants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vidar the Vampire

Vidar the Vampire

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Medusa Touch

The Medusa Touch

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
DNA

DNA

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Corn: Genesis

Children of the Corn: Genesis

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ecki´s World

Ecki´s World

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Empowered

Empowered

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill 'em All

Kill 'em All

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Chronicles of the Ghostly Tribe

Chronicles of the Ghostly Tribe

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monaco Forever

Monaco Forever

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Powder

Powder

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Missing in Action

Missing in Action

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sniper: Assassin's End

Sniper: Assassin's End

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Semper Fi

Semper Fi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Signal

The Signal

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Disorganized Crime

Disorganized Crime

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The 2nd

The 2nd

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
At First Light

At First Light

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
April Fool's Day

April Fool's Day

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Archive

Archive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Accidental Spy

The Accidental Spy

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Darth Maul: Apprentice

Darth Maul: Apprentice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Immigration Game

Immigration Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Greatful Dead

Greatful Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry