• No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The River Runner

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Respect

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

  • TINA

  • Silk Road

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Lady and the Dale

  • The Little Things

    ★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Hand

    ★★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • Murder on Middle Beach

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • Tenet

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Normal People

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Crazy, Not Insane

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gunda

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Collective

    ★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★½

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½