• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Metal Lords

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Home Team

    ★★★

  • Master

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Book of Love

    ★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★★

  • The King's Man

  • Dead Asleep

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Aileen Wuornos: American Boogeywoman

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Val

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★★

  • No Man of God

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • The Co-op Wars

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Claw

    ★★★★★

  • Audible

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★