Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Champions

Champions

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Edit this entry  
27
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★½
Edit this entry  
26
Superman III

Superman III

1983
×
★★½
Edit this entry  
24
Superman II

Superman II

1980
×
★★★½
Edit this entry  
22
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
F9

F9

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Mother

The Mother

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Noah

Noah

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beau

Beau

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★½
Edit this entry  
09
The Host

The Host

2013
×
★½
Edit this entry