John has logged 26 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry