Johnmoviefan109 has logged 282 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
March of the Penguins

March of the Penguins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Great Raid

The Great Raid

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Producers

The Producers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story

Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lifted

Lifted

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Black Box

Black Box

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Lie

The Lie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
21
VFW

VFW

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Edit this entry