Johnmoviefan109 has logged 49 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Altered Carbon: Resleeved

Altered Carbon: Resleeved

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Earth and Blood

Earth and Blood

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Sergio

Sergio

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bad Trip

Bad Trip

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Behind You

Behind You

2020
×
★★
Edit this entry  
13
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
LA Originals

LA Originals

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
The Main Event

The Main Event

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
★★
Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry