Johnmoviefan109 has logged 41 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
21
VFW

VFW

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Wind

Wind

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Welcome to Mooseport

Welcome to Mooseport

2004
×
★★
Edit this entry  
03
Garfield

Garfield

2004
×
★★
Edit this entry  
03
Johnson Family Vacation

Johnson Family Vacation

2004
×
★★
Edit this entry  
03
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Cuties

Cuties

2020
×
½
Edit this entry  
02
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★½
Edit this entry  
02
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★½
Edit this entry  
02
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Edit this entry