Johnmoviefan109 has logged 65 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Stardust

Stardust

2020
×
★½
Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lifted

Lifted

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Way I See It

The Way I See It

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Doorman

The Doorman

2020
×
★★½
Edit this entry