• The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 3 Day Weekend

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★½

  • First Cow

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Planet of the Humans

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Emanuel

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★½

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★

  • Words from a Bear

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • T-34

    ★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • Halkaa

    ★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • American Dharma

    ★★★★½

  • El Pepe, A Supreme Life

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½