• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½