Sort by

Sonic Temple has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone in 60 Seconds

Gone in 60 Seconds

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Singles

Singles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Val

Val

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
Edit this entry  
11
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Vanishing Point

Vanishing Point

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry