Sort by

JohnnyxCarter has logged 140 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
She Said

She Said

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry